Novice

ZAPOSLIMO KUHARJA in NATAKARJA

Odločili smo se, da v Pavusovo ekipo sprejmemo novega kuharja in novega natakarja.

Delo večinoma poteka od torka do sobote v popoldanskem času. Nedelje in ponedeljki so skoraj vsi prosti. Nudimo zaposlitev v urejenem kolektivu za določen čas 3 mesece z možnostjo podaljšanja oz. zaposlitve za nedoločen čas. Preiskus 1 mesec.

Želimo si kuharja z nekaj izkušnjami, seveda pa vas lahko veliko tudi naučimo. Pričakujemo odgovorno in natančno delo, upoštevanje navodil in voljo do učenja, skrb za red in čistočo. Gostinska izobrazba ni pogoj.

V našo ekipo vabimo tudi natakarja. Zaželjeno je poznavanje vin oz. vsaj velik interes, saj smo pripravljeni poskrbeti za izobraževanje na tem področju. Znanje angleščine za strežbo je nujno potrebno.

Več informaciji 051 614 664
Prijave z življenjepisom zbiramo na info@pavus.si

Teden restavracij

Teden restavracij

Tudi to jesen smo se pridružili Tednu restavracij - vse slovenski promociji kulinarike od 24.3. do 2.4.2023. Ker se nam običajno pridruži veliko gostov, v tem času velja poseben režim našega delovanja..Poglejte in rezervirajte.

Teden restavraciji tudi v LALU, Celje

Teden restavraciji tudi v LALU, Celje

Ker so pri nas mize že v večji meri zasedene, vas vljudno vabimo, da rezervirate v našem gourmet bistroju LALU, Celje, kjer najdete več prostih terminov do 8.4.2023. Rezervirajte na tej povezavi

ZAPOSLIMO KUHARJA in NATAKARJA

ZAPOSLIMO KUHARJA in NATAKARJA

V našo ekipo bomo sprejeli 2 nova člana. Kaj vam nudimo in kaj zahtevamo preverite tukaj.

Spletni nakup darilnega bona

Spletni nakup darilnega bona

Podarite doživetje! Kulinarično doživetje v grajskem ambientu ali kuharski tečaj z Markom Pavčnikom
Hitro in enostavno do darila v vaš e-predal ali po pošti.

Nova ocena

Nova ocena

Ponovno sta na s obiskala Uroš in Violeta Mencinger iz kulinaričnega portala VIVI.

Bodite vedno obveščeni!

Naročite se na naše kulinarične novice in ničesar ne zamudite.

Evropski sklad za regionalni razvoj